Pragnienie popularyzacji wiatrakowców, ich możliwości oraz wielu sposobów wykorzystania, sprawiły że podejmujemy kolejne wyzwania.

Rozpoczynamy wymagający największych przygotowań obszar działalności – czyli szkolenia lotnicze. Nasza szkoła pilotów wiatrakowców została zarejestrowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w 2015 roku. Stacjonujemy i szkolimy obecnie na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego. Szkolimy według polskiego programu zatwierdzonego przez nasze władze lotnicze, co daje kursantom możliwość zdobycia polskich uprawnień.
Szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz realizowaną równolegle naukę praktyczną. Znajomość przepisów lotniczych,specyfika przestrzeni powietrznej, przygotowanie do lotu, zagadnienia związane z budową wiatrakowców, to tylko niektóre tematy omawiane na zajęciach. Nauka praktyczna dostarcza kandydatom na pilotów umiejętności potrzebne do pełnego opanowania maszyny we wszystkich fazach lotu. Staramy się przekazać naszą wiedzę w formie, która pozwoli pogodzić nabywanie stosownych umiejętności nie ograniczając przyjemności latania i wolności jaką ono daje.

Loty szkolne to nie tylko ćwiczenie umiejętności, ale także pogłębianie i ugruntowywanie wiedzy teoretycznej. Pozwala na zwiedzanie okolicy poznawanie jej uroków z perspektywy wcześniej nieosiągalnej.
Z wielką przyjemnością pomożemy również w zakupie sprzętu latającego. Wykorzystując naszą znajomość rynku i oferowanego sprzętu pomożemy w nabyciu maszyny spełniającej oczekiwania i zaspokajającej potrzeby klienta.